Boyun Ağrısını Fizik Tedavi İle Gidermek Mümkün mü?

Boyun ağrısı şikâyeti çok sayıda kişide görülen bir durumdur. Bu ağrıların birçok nedeni olabilir. Bunun tespiti için öncellikle doktora gitmek en önemli gerekliliktir. Uzman doktorlar tarafından yapılan gerekli tetkikler sonrasında boyundaki ağrının sebebi ortaya çıkar.

Konulan teşhis çerçevesinde bir tedavi yöntemi belirlenmektedir. Ağrıların durumuna göre ilk etapta ilaç tedavisi uygulanabilir. Ağrılar devam ederse ve ilaç tedavisi yeterli gelmezse diğer tedavi yöntemi  olan fizik tedaviye geçilir. Hastalığın durumuna göre fizik tedavi seansları düzenlenir. Boyun ağrıları her zaman dikkate alınması gereken bir durumdur. Boyundaki ağrıların geçici olduğunu düşünmek ilerisi için kötü sonuçlara neden olabilir. Herhangi bir ağrı sonrasında mutlaka fizik tedavi merkezlerine ya da hastaneye gidilmesi gerekir. Çünkü ihmal sonrası hastalığın çok ilerlemesi durumunda cerrahi müdahale gerekebilir. Hastalığın bu aşamaya gelmemesi adına zamanında yani erken müdahale çok önemlidir. Boyun bölgesine uygulanan fizik tedavi yöntemleriyle boyun fıtığı, kireçlenme, kas zorlanmaları, ağrıları azaltmak, romatizmaya bağlı hastalıklardan kurtulabilirsiniz. İlk muayene sonrasında hastaya seanslar belirlenir ve 2-3 hafta uygulanacak programa alınır.

Ağrı olan bölgeye ağrı kesici elektrik akımları, vakumlu tedaviler, sıcak uygulamalar, traksiyonlar uygulanarak tedavi başlanır. Her seansta bu uygulamaların süresi ortalama 1 saattir. Fizik tedaviyle birlikte size egzersiz programı da belirlenir. Tedavi sonrasında bu programı düzenli olarak uygulamanız istenir. Tedavi bittikten sonra hasta son bir kontrolden geçer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara!
×